Ana Sayfa / Hgs Yükleme / Hgs Etiketine Nasıl Para Yüklenir?

Hgs Etiketine Nasıl Para Yüklenir?

Hgs sistemi yani hızlı geçiş sistemi ücretli yollardan trafiğin daha seri şeklinde akması adına 2012 yılından bu yana faaliyete konulmuş bir sistemdir. Hgs sistemi ile araç tarfiği daha seri olmuş ve özellikle İstanbul gibi kalabalık şehirlerde araçların akıcı şekilde akmasını sağlamaktadır.
Hgs sistemi ile araçların belirli bir düzene kavuşarak geçiş yaptıklarını söylememiz yanlış olmaz . Ogs sistemine göre daha pahalı fakat daha kullanışlı olan bu sistem iki çeşitte kulanılmaktadır.
Hgs sistemlerinden araçların geçiş hakkın kazanması için sadece abone olmaları yeterlidir. Bu sistemden yararlanmak için aboneliğin yapılması ile kartı ya da etiketli teknikler olup, bu kısımların birbirlerine göre farklı üstünlükleri bulunmaktadır. Ayrıca hgs sistemi ile herhangi bir bakiye yüklemeden köprülerden ve otoyollardan geçişi sağlayabilirsiniz.
Peki kullanım tekniklerinden biri olan hgs etiketine nasıl para yüklenir? Geliştirilmiş ücretli yol himetini sunan bu sistem ile bakiye yüklemek öğrenmek oldukça basit bir durumdur. Kolaylıkla hgs etiketine bakiye yükleyebilir, kalan bakiyeleriniz ve borcunuz hakkında bilgi sahibi olabillirsiniz.
Hgs etiketine bakiye yüklemek için yamanız gereken sadece yakınlarda bir büfe, bakkal ya da ptt şubesi aramak olacaktır. Ayrıca hgs tekniğinin geliiştirilmesi ile hgs etiketine para yüklemek sadece bir mesaj kadar uzağınızda olmaktadır.
Cep telefonunuzundan gerekli tanımlamayı yaparak, sms atarak hgs etiketinize bakiye yükleyebilirsiniz.
Hgs Aboneliği Nasıl Yapılmaktadır?
Hgs sistemini kullanabilmeniz için ilk olarak hgs aboneliğini sağlamanız gerekmektedir. Hgs kartı ve hgs etiketine bakiye yükleyebilmeniz için yine bu sisteme abonelik işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Peki hgs aboneliği nasıl yapılmaktadır? Kgs sisteminin yeni nesil versiyonu olarak çalışan hgs sistemini kullanabilmek için aracın tanımlanması yani aracın aboneliğinin yapılması gerekmektedir.
Hgs ile aracınızın aboneliğini yaptırabileceğini iki kurum bulunmaktadır. Bu kurumlar hizmeti sunan banka ve şubeleri diğeri ise tüm ptt şubeleridir. Araç ruhsatını göstererek aboneliğinizi yapırabilir, yine bu kurumlardan bakiye yüklemesi başta olmak üzere tüm hgs işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Hgs Etiketinde Hata
Hgs sisteminin etiket üzerinden uygulama sağlaması ile etiketlerinin bazılaarının kullanıcılar tarafından hatalı olduğu söylentisi bulunmakta idi. Yapılan araştırma sonucunda bu etiketlerin bir kısmınının bozuk olduğu görülmektedir.
Hızlı geçiş sisteminde kullanılan etiketin hatalı çıkması ile kullanım sağlayamamakta olup, etiket bakiyesi eksi seviyelere düşebilmektedir. Abonelik sonrası hgs etiketinde hata bulunması ile bu haatnın derhal üye işyerlerinde değiştirilmesi sağlanmaktadır. Hgs etiket hatası sonrası bakiyede oluşan zarardan araç sahibi sorumlu tutulmamaktadır.

Hakkında admin

Ayrıca kontrol

Yurtdışından Gelen Yabancı Plakalar İçin Hgs İşlemleri

HGS sistemi kurulduğu günden bu yana pek çok sorunla karşı karşıya kaldı haksız cezalar bunun …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir