Ana Sayfa / Hgs Sorgulama / HGS Farklı Araçlarda Kullanılabilir mi?

HGS Farklı Araçlarda Kullanılabilir mi?

Hızlı geçiş sistemi 2012 yılından beri kullanılıyor. Eski düzene oranla çok daha hızlı geçişler oluyor ancak sistem şuana kadar yüzde yüz memnuniyet yaratmadı. Şüphesiz beklemeden geçiş yapmak ve zamandan kazanmak herkesin işine yarıyor ancak HGS ile ilgili sorunlar da bitmek bilmiyor. Bunlardan bir tanesi ise HGS Farklı Araçlarda Kullanılabilir mi? 2 tane aracınız var ya da ticari bir iş için HGS geçişini kullanıyorsunuz her araç için bir HGS almak mı gerekiyor? Bir başka akıllara takılan soru ise tek HGS ile farklı araçların geçişini sağlamak suç mu?
Bunun için ileri de bir ceza ödemem söz konusu olur mu şeklinde oluyor. Şuanda her araca ait bir HGS olmak zorunda çünkü HGS plakaya işlenir ve ona göre işlem yapılır. HGS geçişlerinde işlemler plakadan yapılır. Başka bir aracın sizin HGS bakiyenizi kullandığı anlaşıldığında ciddi cezalar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. HGS tüm marka model araçlar için geçerlidir. İlk abone olurken araç plakası ile HGS aboneliği yapılır. 1 den fazla aracınız var ve hepsiyle tek bir HGS üzerinden geçiş yapmak istiyorsanız bu yasal değil, bütün araçlar için tek tek başvuru yapmak gerekiyor ve HGS aboneliği almak zorundasınız. Sistem tanımlanan HGS’nin başka araçlarda kullanılmasına izin vermemektedir. Plakaların bir eşi daha olmadığı için sistem üzerinden hile yaptığınızı anlamak çok kolay olacaktır. Sistem üzerinden araç plaka taraması yapılır ve hangi aracın kaç defa ve nasıl geçtiği tespit edilir.
Yakalanma durumunda nasıl bir işlem ve ceza uygulanır bundan bahsedelim. HGS sahibi kim ise ona yönelik bir işlem yapılmaktadır. Kanunen usulsüzlük olarak nitelendirildiği için ciddi yaptırımlar söz konusu HGS üzerinden yapılan usulsüzlük tutanak haline getirilir ve ilgili yerlere bildirilir. Duruma göre değişmek şartı ile HGS dolandırıcılığına kadar gidebilir ve konu yargıya taşınabilir. HGS geçişlerinde sistem açık ve net şekilde anlatılmıştır. Her araç için ayrı HGS etiketi kullanılmalı ve bir karışıklığa mahal verilmemelidir. Ticari ya da kişisel araçlarda da bu özellikle dikkat edilmeli ve uygulanmalıdır.
HGS etiketlerinde ticari ya şahıs arabası olarak nitelendirme diye bir kural söz konusu değil. HGS etiketini 2 araçta kullanmak yasaktır. Her araca özel bir HGS etiketi olmalı ve plakaya işlenerek resmi hale getirilmelidir.

Hakkında admin

Ayrıca kontrol

Araba Satıldıkdan Sonra Hgs Etiketi Ne Yapılır

HGS sistemi mantıken bakıldığında Son derece güzel ve araç kullananlar için mantıklı bir sistem olarak …

Bir yorum

  1. Bilgilendirme için çok teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir