Ana Sayfa / Hgs Yükleme / HGS Online Yükleme Nasıl Yapılır

HGS Online Yükleme Nasıl Yapılır

Özellikle İstanbul ve Ankara gibi büyük ve metropol şehirlerde oluşan trafik sorununa karşı büyük bir önlem olan HGS ve OGS sistemleri sayesinde özellikle iş çıkış saatlerinde yaşanan trafik büyük ölçüde ortadan kalkıyor. Bununla birlikte HGS sistemlerinde cihazda bulunan bakiyenin sürekli kontrol edilmesi ve yetersiz miktara düşmemesine özen gösterilmesi gerekiyor. Kontrol edilmeden bakiye yetersizken geçiş yapmak, geçiş ihlali yüzünden daha fazla para ödemenize neden olacaktır.
Hızlı Geçiş Sistemi Online yükleme nasıl yapılır?
HGS sisteminde internet üzerinden bakiye yüklemenin birkaç farklı yolu bulunuyor. Bu yollardan bir tanesi, Karayolları Genel Müdürlüğü’nün resmi sitesine giriş yaptıktan sonra, karşınıza çıkan giriş bölümünden bilgilerinizi yazarak giriş yapmaktır. Bunun ardından HGS sistemi için ayrılan bölüme girerek bu kısımda bulunan bakiye yükleme sekmesi ile birkaç dakika içerisinde HGS hesabınıza bakiye yükleyebilirsiniz. İnternet sitesi üzerinden yapacağınız bakiye yüklemelerinde sadece kredi ve banka kartı kullanımına izin verilmektedir.
HGS hesabınıza online bakiye yüklemek için tercih edebileceğiniz bir diğer seçenek ise bu alanda hizmet veren bankalardır. Ziraat Bankası ve Garanti Bankası gibi bankalar, HGS ve OGS cihaz kampanyaları yaparak araç sahiplerine bu hizmeti de sunmaktadır. Siz de Ziraat ve Garanti bankası üzerinde hesabınız ya da kredi kartınız bulunuyorsa bu bankaların sitelerinden ya da mobil şubelerinden HGS hesabınıza anında bakiye yükleyebilirsiniz. Bankalar aracılığı ile online olarak bakiye yükleyebileceğiniz gibi, direkt olarak banka şubelerinden ve ATM’lerden de birkaç dakika içerisinde HGS hesabınıza bakiye yükleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
HGS hesabınıza bakiye yüklemek için tercih edebileceğiniz bir diğer aracı kurum ise PTT’dir. Devlet bünyesinde hizmet veren PTT çoğu işlemde olduğu gibi HGS ve OGS bakiye yüklemelerinde de işlem ücreti talep etmemektedir. Böylece siz de işlem ücreti için en para vermeden hesabınıza bakiye yükleyebilirsiniz. Ödeme işlemlerini PTT şubelerinden gerçekleştirebileceğiniz gibi, PTT’nin internet sitesinden ve mobil uygulamasından da gerçekleştirebilirsiniz. İnternet ve mobil şubelerden ödemeler sadece kredi ve banka kartı ile kabul edilirken, PTT şubelerinden nakit olarak da ödeme yapabilirsiniz.
HGS bakiye yükleme hizmeti için, AppStore ve Google Play üzerinde birkaç farklı akıllı telefon uygulaması da bulunmaktadır. Bu uygulamalar aracılığı ile aracınızın plaka kodunu ve hesap bilgilerinizi yazarak anında online olarak HGS bakiyesi yükleyebilirsiniz. Ancak bu uygulamaların resmi firmalar tarafından sunulanlarına dikkat etmenizde fayda var.

Hakkında admin

Ayrıca kontrol

Yurtdışından Gelen Yabancı Plakalar İçin Hgs İşlemleri

HGS sistemi kurulduğu günden bu yana pek çok sorunla karşı karşıya kaldı haksız cezalar bunun …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir