Ana Sayfa / Hgs Cezası Ödeme / İsyan Ettiren HGS Cezaları

İsyan Ettiren HGS Cezaları

Ülkemizde son dönemde HGS cezaları can yakmaya başladı. Haksız verilen cezalar nedeniyle pek çok insan isyan etme noktasına geldi ve mahkemelere başvurmaya başladı. Bakiyesi olmasına rağmen sistemin kaçak geçiş olarak algıladığı araçlardan tutunda satmış olduğu eski araçları adına HGS borcu çıkan insanlar yer alıyor. Son derece yüklü cezalar ile karşı karşıya kalan vatandaşlar haklı olarak isyan ediyor ve mahkemelere başvurmak durumunda kalıyor. 50 bin TL gibi HGS cezası alan insanlar var ve oldukça mağdur durumdalar.
Pek çok mağdur kişi bu tarzda sorunların neden yaşandığını bilmek istiyor ve akıllara devlet haksız kazanç peşinde mi? Sorusu geliyor. Bununla ilgili devlet kanadından açıklamalar geldi. “Hiçbir hukuk devleti vatandaşı üzerinden haksız kazanç elde etmeye çabalayamaz” açıklaması Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yapıldı. HGS cezaları hatalı olsa bile iptal edilmediği sürece faizli olarak işlemeye devam ediyor. Pek çok vatandaş haberi olmadan HGS borcu ile karşı karşıya olabilir. HGS geçişi yapan her araç sahibi ileride bir ceza ile karşı karşıya gelebilir. Bunun önüne geçmek için ne yapmak gerekiyor? Öncesinde HGS borç sorgulaması yapmakta yarar var. Haftalık olarak HGS borcunuzun olup olmadığını kontrol edin. Ayrıca HGS bakiyenizin de olduğundan emin olun. Hızlı geçiş sistemi çok yararlı olsa da gerçekten bakiyesi olmayanlara ceza kesildiğini unutmayın.
Eğer HGS cezanızın hatalı olduğunu düşünüyorsanız ilgili yerlere başvurarak iptal ettirebilirsiniz. Daha önce hatalı cezaları iptal ettiren çok sayıda vatandaş var. Tüketici hakları mahkemesine haksız HGS cezası kesildiğini bildirerek başvuru yapabiliyorsunuz. HGS cezalarında kimler risk altında diye soracak olursanız, araç satanlar, daha önce aracı çalınanlar ve sürekli HGS geçişlerini kullananlar risk altında geçmiş döneme ait borçların sürekli faizlendiğini ve arttığını söylemekte yarar var. HGS sisteminde bir sorun olduğu çok açık insanların HGS sistemine bakış açısı son derece değişti ve deyim yerindeyse vatandaş HGS geçiş sistemine artık güvenmiyor. Ayrıca itiraz için Ankara’ya gidilmesi gerekiyor ve vatandaş farklı illerden Ankara’ya gitme konusunda da sıkıntı yaşıyor. Haksız ceza kesilmesi bir yana bir de Ankara’ya gitmek insanlar için oldukça büyük külfet, aracı olmadığı halde HGS cezası yiyenler hatta ehliyeti olmayan insanlara verilen HGS cezaları gerçekten can sıkıyor. HGS cezanızın olup olmadığını kontrol etmenizde yarar var.

Hakkında admin

2 Yorumlar

  1. Ülkemizde çok can yakıcı olan bir noktaya değinmişsiniz hergün 100lerce kişi habersizce ve haksızca cezaya maruz kalıyor burada insanları bilinçlendirmek güzel bişey yöneticilere teşekkürlerimi sunuyorum.

  2. Evet hergün bir sürü vatandaş bu durumdan mağdur kalıyor,bizlerin vatandaş olarak yapması gereken haftalık olarak hgs durumumuzu kontrol ettirmek ve herzaman hakkımızı aramaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir