Ana Sayfa / Otoyol İşlemleri / OGS Ve HGS’leriniz Başkası Kullanabilir Mi?

OGS Ve HGS’leriniz Başkası Kullanabilir Mi?

HGS ve OGS köprü ve otoyollarda sürücülere çok büyük kolaylıklar sağlıyor 2012 yılından bu yana kullandığımız sistem sayesinde trafiği aksatıyor izle işlerimizi daha hızlı hale de biliyoruz. HGS yani Hızlı Geçiş Sistemi OGS de Otomatik Geçiş Sistemi olarak tanımlanmıştır. Gerçekten de öyle köprü ve otoyollarda artık durmadan teknolojinin de yardımıyla Almış olduğumuz hizmetlerden dolayı bir saniye bile duraksamadan geçişimizi yapıyoruz ve bu sayede trafiğiyle çıkamamış oluyoruz İstanbul’da milyonlarca aracın olduğunu düşünecek olursak tam anlamıyla gerçekten trafiği rahatlatan bir çözüm olarak görülebilir.
Akıllara bir HGS ile iki aracın geçişini yapmak mümkün mü ya da aynı şekilde HGS geçişlerini yapmak mümkün mü diye sorularda geliyor keza birden fazla aracı olan insanlarda. Tekbir HGS ile OGS olarak köprülerden ya da otoyollardan geçmek istiyorlar aslına bakacak olursak son derece mantıklı bir tercih de sayılabilir iki HGS için daha fazla. Ücret ödemek yerine tek HGS ile farklı araçlarda kullanmak maddi açıdan son derece akıllıca bir iş olacaktır ancak OGS ve HGS geçişlerinde böyle bir şey söz konusu değil başvuru yaparken aracınızın plakası üzerinden yapacağınız için Her araca özel bir hgs-ogs olmak zorunda Kendi Aracınıza ait HGS yi söküp farklı bir araç ile geçiş yaparsanız ne olur Bunu merak edenler için açıklayalım Öncelikle HGS yi sökmek oldukça riskli bir iştir. Manyetik olduğu için herhangi bir zarar gelmesi durumunda sizin zararı uğrayacağını da bilmeniz gerekmektedir farklı bir araç ile HGS geçiş yapabilirsiniz. Ancak bu çok büyük ihtimalle sistem tarafından görünecektir ve kesinlikle bu konuda ceza alacaksınız plakaya özel HGS olduğu için yapmış olduğunuz şey dolandırıcılara kadar gidebilir aynı durum OGS için de Geçerli her aracın bir HGS ve OGS geçiş sistemi olması zorunludur Bu yüzden bir HGS ile 4-5 araca kadar geçiş yapmak mümkün değil.
Eğer böyle geçişler yaparsanız yakalanmanız durumunda Ciddi sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz Hakkınızda dava Açılabilir ve yaptığını senin dolandırıcılık olarak nitelendirilmesi bile Mümkün olabilir. O yüzden her aracınızı özelliği HGS ve OGS almak akıl kârı bir iş olacaktır Hızlı Geçiş Sistemi’nin mantığı bu yönde kurulmuştur. İnsanların beklemeden rahat bir şekilde trafikte devam etmeleri ve hazırlanan manyetikler sayesinde plaka üzerinde işlem yapılması şeklinde devam etmektedir. sizin Aracınıza ait plakayla farklı bir HGS geçiş yapılması durumunda fark edilme olasılığı da yüzde 99.

Hakkında admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir