Ana Sayfa / Ogs Bakiye Yükle / Otomatik Geçiş Sistemi Bakiye Sorgulama

Otomatik Geçiş Sistemi Bakiye Sorgulama

Teknolojinin her alanında yaşanan köklü gelişmeler, insanların trafik sorununa bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle İstanbul ve Ankara gibi, metropol ve büyükşehirlerde trafik insanların hayatlarında büyük bir yer kaplıyor. Trafik olmayan saatlerde, 1 saat sürecek bir yol trafik ile birlikte 4 saate kadar çıkabiliyor. Bu da insanların zamanla stres temelli hastalıklara yol açmasını sağlıyor. Trafik sorununa bir çözüm olarak karşımıza çıkan Otomatik Geçiş Sistemi sayesinde, yoğun zamanlarda insanların köprü ve ücretli oto yollarda sıra bekleme derdi ortadan kalkıyor. OGS sistemi her ne kadar kullanışlı olsa da, bakiyenizi sürekli kontrol etmeniz geçiş ihlali yapmamak için oldukça önemlidir. Peki, Otomatik geçiş sistemi bakiye sorgulama işlemi nasıl gerçekleştirilmektedir?
Otomatik Geçiş Sistemi bakiye sorgulama işlemi için öncelikle tercih edebileceğiniz ilk yöntem, Karayolları Genel Müdürlüğü resmi internet sitesine giriş yapmaktır. Buradan T.C kimlik numaranız ve e-Devlet şifreniz ile birlikte e-Devlet kapısı portalına giriş yapmanız gerekiyor. Ardından karşınıza çıkan menüden Otomatik Geçiş Sistemi’ni seçmeniz ve ‘’Bakiye Sorgulama’’ bölümüne gitmeniz gerekiyor. Karayolları Genel Müdürlüğü internet sitesi aracılığı ile bakiye sorgulama işlemlerinizi birkaç dakikada gerçekleştirebilirsiniz.
Otomatik Geçiş Sistemi bakiye sorgulama işlemlerinde tercih edebileceğiniz bir diğer yöntem, Ziraat Bankası’nı kullanmaktır. Ziraat Bankası’nda bir hesabınız varsa, Otomatik Geçiş Sistemi hesabınızı bu hesapla senkronize edebilirsiniz. Bu sayede OGS bakiyenizi, Ziraat Bankası internet ve mobil şubelerinden anında sorgulayabilirsiniz. Ayrıca Ziraat bankası şubeleri ve müşteri hizmetleri de OGS sorgulama işleminizi gerçekleştirmektedir. Bununla birlikte, OGS hesapları üzerine hizmet veren diğer bankalar da, bankadan OGS hizmeti almanız halinde bakiye sorgulama işlemlerine bakmaktır.
OGS bakiyesini sorgulamak için tercih edebileceğiniz bir diğer yöntem ise, cep telefonunuzdan kısa mesaj ile sorgulama yapmaktır. Bu yöntem için kullanıcılara iki temel seçenek sunuluyor. İlk olarak Avea ya da Turkcell hatlardan birini kullanıyorsanız 8292 (TCZB)’ye OGSBAK yazdıktan sonra bir boşluk bırakıyor ve aracın plaka numarasını giriyoruz. Aracın plakasını rakam ve harfler arasında boşluk olmayacak şekilde yazmanız gerekiyor. Kısa mesajı gönderdikten birkaç dakika sonra güncel OGS bakiyeniz cep telefonunuza gelecektir.
Avea ve Turkcell dışı bir hat kullanıyorsanız, OGS bakiyesi sorgulaması yapmak için ‘’05559448292’’ numarasına OGSBAK yazdıktan sonra yine bir boşluk bırakarak aracın plaka numarasını giriyoruz.
Örnek mesaj gönderimi: ‘’OGSBAK 61ABC12’’ yazıldıktan sonra 8292 ya da 05559448292’ye gönderilecek.

Hakkında admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir